KONSERWACJA: CZYSZCZENIE

Czyszczenie ekspresów Saeco

Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja.

Ekspresy do kawy Saeco, podobnie jak pozostałe maszyny, wymagają odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji.

Podstawą jest regularne czyszczenie ekspresu (zwłaszcza układu mlecznego), a także okresowe odkamienianie oraz wymiana wkładu filtrującego wodę.

 

Systematyczna konserwacja jest wymagana dla właściwego funkcjonowania maszyny oraz przedłużenia jej żywotności. Umożliwia długie i niezawodne użytkowanie ekspresu,zmniejszając ryzyko wystąpienia usterek. Przede wszystkim pozwala jednak delektować się doskonałą w smaku kawą bez ograniczeń.

 

W tym celu zaleca się stosowanie specjalistycznych środków czyszczących i dezynfekujących przeznaczonych do pielęgnacji ekspresów do kawy.

 

Poniżej więcej informacji związanych z czyszczeniem i pielęgnacją ekspresów Saeco.

ZADZWOŃ DO NAS:

phone1-icon    22 631-09-73

 

mail-icon     Napisz do nas

Systematyczna pielęgnacja ekspresu

gwarantuje sprawność urządzenia i długotrwałe użytkowanie.

Systematyczna pielęgnacja ekspresu Saeco gwarantuje sprawność urządzenia i długotrwałe użytkowanie. Należy jednak pamiętać aby czyścić ekspres uważnie, stosując się do zaleceń producenta maszyny. Nie wolno również używać do czyszczenia maszyny żrących środków chemicznych czy ostrych przedmiotów. Ekspres trzeba chronić przed zalaniem w trakcie czyszczenia.

Oddzielną kwestię stanowi czyszczenie przystawki do spieniania mleka.

W wielu przypadkach ekspres zasysa mleko za pomocą silikonowej rurki. Zaleca się płukać rurkę przy każdym użyciu czystą, świeżą wodą, aby usunąć resztki mleka oraz inne zabrudzenia. W przypadku intensywnego użytkowania ekspresu rekomenduje się precyzyjne czyszczenie przystawki: rozłożenie na poszczególne elementy i dokładne wyczyszczenie każdej części składowej.

Przystawkę do spieniania mleka

zaleca się płukać po każdym użyciu.

WAŻNE

W przypadku intensywnego użytkowania ekspresu rekomenduje się precyzyjne czyszczenie przystawki: rozłożenie na poszczególne elementy i dokładne wyczyszczenie każdej części składowej.

Dowiedz się więcej na temat kłopotów ze spienianiem mleka…

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?  phone-icon  22 631-09-73

SERWIS AUTOMATÓW SAECO:     telefon-ikona    22 631-09-73

mail-ikona    Napisz do nas