KONSERWACJA: ODKAMIENIANIE

Odkamienianie ekspresów Saeco

Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja.

Ekspresy do kawy Saeco, podobnie jak pozostałe maszyny, wymagają odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji.

Podstawą jest regularne czyszczenie ekspresu (zwłaszcza układu mlecznego), a także okresowe odkamienianie oraz wymiana wkładu filtrującego wodę.

 

Systematyczna konserwacja jest wymagana dla właściwego funkcjonowania maszyny oraz przedłużenia jej żywotności. Umożliwia długie i niezawodne użytkowanie ekspresu,zmniejszając ryzyko wystąpienia usterek. Przede wszystkim pozwala jednak delektować się doskonałą w smaku kawą bez ograniczeń.

 

W tym celu zaleca się stosowanie specjalistycznych środków czyszczących i dezynfekujących przeznaczonych do pielęgnacji ekspresów do kawy.

 

Poniżej więcej informacji związanych z odkamienieniem (odwapnianiem) ekspresów Saeco.

ZADZWOŃ DO NAS

 

phone1-icon    22 631-09-73

 

mail-icon     Napisz do nas

Regularne odkamienianie maszyny

zapewnia ochronę urządzenia oraz pozytywnie wpływa na smak i aromat przygotowywanego napoju.

Standardowe użytkowanie ekspresu wiąże się z osadzaniem kamienia w obwodzie wodnym. W wyniku podgrzewania wody wytrąca się osad wapienny, który wpływa niekorzystnie na smak parzonej kawy oraz zmniejsza przepływ wody przez ekspres. Dlatego też użytkownicy ekspresów do kawy Saeco oraz maszyn innych producentów, muszą pamiętać o regularnym odkamienianiu maszyny, które zapewnia ochronę urządzenia oraz pozytywnie wpływa na smak i aromat przygotowywanego napoju.

WAŻNE

Zakamieniony ekspres do kawy traci ciśnienie, w związku z czym pojawiają się kłopoty ze spienieniem mleka, a w skrajnych przypadkach z ekspresu przestaje lecieć woda lub pojawiają się wycieki.

W zależności od posiadanego modelu ekspresu do kawy pogram odkamieniania wykonuje się manualnie bądź automatycznie. W większości maszyn firmy Saeco, dostępnych obecnie na rynku, pojawiają się odpowiednie komunikaty informujące użytkownika o konieczności odkamienienia ekspresu.

Częstotliwość odkamieniania ekspresu do kawy zależy m. in. od twardości wody, stosowania filtra do wody oraz częstotliwości z jaką pracuje urządzenie. Im więcej wody przepuszczonej przez ekspres i czym twardsza woda, tym częstsza potrzeba odkamieniania maszyny.

WAŻNE

W ekspresach domowych zaleca się wykonanie odkamieniania przy wymianie wkładu filtrującego (link do podstrony o wymianie filtra) lub co 3-4 miesiące, zaś w ekspresach biurowych co 6-12 kg kawy.

Przeprowadzenie procesu odkamieniania ekspresu do kawy wymaga użycia specjalistycznych preparatów (płynu odkamieniającego) zalecanych przez producenta danego urządzenia.

Proszę pamiętać, iż odwapnianie ekspresu przy użyciu octu bądź kwasku cytrynowego spowodować może uszkodzenie wewnętrznych części ekspresu. Ponadto informujemy, iż usterki powstałe w wyniku niewłaściwej konserwacji ekspresu, czy też wywołane przez osadzający się kamień, nie podlegają gwarancji.

Odkamienianie ekspresu

marki SAECO.
  1. Wyjmujemy filtr z pojemnika na wodę.
  2. Wybieramy cykl odkamieniania ekspresu z menu urządzenia (częstym błędem jest pomylenie cyklu czyszczenia z cyklem odwapniania)
  3. Przygotowujemy butelkę odkamieniacza Saeco (butelka 250 ml, 1 butelka = 1 odkamienianie).
  4. W ekspresach z wyświetlaczem, postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekrenie. W ekspresach bez wyświetlacza musimy posiłkować się instrukcją obsługi.Do każdego modelu powinna być dołączona instrukcja ze sposobem odkamieniania.
  5. Po skończonym procesie odkamieniania i przepłukaniu ekspresu, zakładamy filtr do wody.
  6. Robimy 2-3 kawy „testowe”, które wylewamy, gdyż nie nadają się do spożycia.

WAŻNE

Sposób odkamieniania poszczególnych maszyn może się nieznacznie różnić. Dlatego też warto zawsze posiłkować się dołączoną do ekspresu instrukcją obsługi.
Dodatkowo aby przeciwdziałać osadzaniu się kamienia w ekspresie do kawy zaleca się stosowanie wkładów filtrujących.

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?  phone-icon  22 631-09-73

SERWIS AUTOMATÓW SAECO:     telefon-ikona    22 631-09-73

mail-ikona    Napisz do nas