KONSERWACJA: WKŁADY FILTRUJĄCE

Filtry do ekspresów Saeco

Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja.

Ekspresy do kawy Saeco, podobnie jak pozostałe maszyny, wymagają odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji.

Podstawą jest regularne czyszczenie ekspresu (zwłaszcza układu mlecznego), a także okresowe odkamienianie oraz wymiana wkładu filtrującego wodę.

 

Systematyczna konserwacja jest wymagana dla właściwego funkcjonowania maszyny oraz przedłużenia jej żywotności. Umożliwia długie i niezawodne użytkowanie ekspresu,zmniejszając ryzyko wystąpienia usterek. Przede wszystkim pozwala jednak delektować się doskonałą w smaku kawą bez ograniczeń.

 

W tym celu zaleca się stosowanie specjalistycznych środków czyszczących i dezynfekujących przeznaczonych do pielęgnacji ekspresów do kawy.

 

Poniżej więcej informacji związanych z filtracją wody w ekspresach do kawy.

ZADZWOŃ DO NAS:

 

phone1-icon   22 631-09-73

 

mail-icon     Napisz do nas

Właściwa filtracja wody.

Woda, której używamy do przygotowania kawy powinna być świeża.

Właściwa filtracja wody jest niezmiernie istotna z punktu widzenia jakości parzonej kawy. Woda, której używamy do przygotowania kawy powinna być świeża (nie należy używać wody mineralizowanej, gdyż filtr, podobnie jak odkamieniacz, nie oczyszcza wody z minerałów), o neutralnym zapachu i smaku. Zróżnicowana jakość wody w poszczególnych miejscach wymaga od użytkownika ekspresu aby odpowiednio ustawić twardość wody.

WAŻNE

Oczyszczona i przefiltrowana woda pozwala wydobyć z kawy intensywny aromat i doskonały smak.

Wkłady filtrujące do ekspresów firmy Saeco należy wymieniać co ok. 50-80 litrów przepuszczonej przez ekspres wody lub maksymalnie co 2 miesiące (w zależności co nastąpi pierwsze). Dużym błędem jest użytkowanie filtra dłużej niż 2 miesiące, gdyż przestaje on spełniać swoją rolę, co więcej może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie ekspresu. Przed założeniem i aktywacją nowego filtra zaleca się przeprowadzenie procesu odwapniania ekspresu do kawy.

Regularne stosowanie

zmniejsza twardość wody.

Regularne stosowanie filtra zmniejsza twardość wody oraz przeciwdziała osadzaniu się kamienia, co powoduje przedłużenie żywotności ekspresu do kawy oraz dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia potencjalnych awarii. Dodatkowo wkład filtrujący Saeco zatrzymuje zanieczyszczenia występujące w wodzie.

WAŻNE

Pamiętaj aby przed wykonaniem programu odkamieniania ekspresu usunąć filtr. Dowiedz się więcej na temat odkamieniania ekspresu…

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?  phone-icon  22 631-09-73

SERWIS EKSPRESÓW SAECO:     telefon-ikona    22 631-09-73

mail-ikona    Napisz do nas