Konserwacja: wkłady filtrujące

Właściwa filtracja wody.

Woda, której używamy do przygotowania kawy powinna być świeża.

Właściwa filtracja wody jest niezmiernie istotna z punktu widzenia jakości parzonej kawy. Woda, której używamy do przygotowania kawy powinna być świeża (nie należy używać wody mineralizowanej, gdyż filtr, podobnie jak odkamieniacz, nie oczyszcza wody z minerałów), o neutralnym zapachu i smaku. Zróżnicowana jakość wody w poszczególnych miejscach wymaga od użytkownika ekspresu aby odpowiednio ustawić twardość wody.

WAŻNE

Oczyszczona i przefiltrowana woda pozwala wydobyć z kawy intensywny aromat i doskonały smak.

Wkłady filtrujące do ekspresów firmy Saeco należy wymieniać co ok. 50-80 litrów przepuszczonej przez ekspres wody lub maksymalnie co 2 miesiące (w zależności co nastąpi pierwsze). Dużym błędem jest użytkowanie filtra dłużej niż 2 miesiące, gdyż przestaje on spełniać swoją rolę, co więcej może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie ekspresu. Przed założeniem i aktywacją nowego filtra zaleca się przeprowadzenie procesu odwapniania ekspresu do kawy.

Regularne stosowanie

zmniejsza twardość wody.

Regularne stosowanie filtra zmniejsza twardość wody oraz przeciwdziała osadzaniu się kamienia, co powoduje przedłużenie żywotności ekspresu do kawy oraz dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia potencjalnych awarii. Dodatkowo wkład filtrujący Saeco zatrzymuje zanieczyszczenia występujące w wodzie.

PAMIĘTAJ

Pamiętaj aby przed wykonaniem programu odkamieniania ekspresu usunąć filtr. Dowiedz się więcej na temat odkamieniania ekspresu.

ZADZWOŃ DO NAS

 

phone1-icon   22 631 09 73

 

mail-icon   NAPISZ DO NAS

SERWIS ON-LINE

Najczęściej wybierane usługi:

Odkamienianie
80%
Czyszczenie
60%
Wymiana filtrów
50%

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?  phone-icon  22 631 09 73